• Hafta İçi: 08:30 – 18.30
  • .
  • Hafta Sonu: 09:00 – 13.30
  • .
  • Pazar: KAPALI
  • .
  • Gerekli durumlarda çalışma saati genişletilebilir, iletişime geçiniz.
  • .

3S Diyet Modeli

Kişiye özel” planlanan beslenme programlarının 3 temel ilkesini (Sağlık, sosyallik, sürdürülebilirlik) bir merkezde birleştirdik. Diyetin 3S halini ortaya çıkardık. Hadi gelin, birlikte keşfedelim! 

Sağlıklı

“Primum Non Nocere! (Önce zarar verme!) “  , Hipokrat.

 

Hastaya öncelikle zarar vermemek, asırlardır tıbbın en önemli prensibidir. Bu doğrultuda size özel beslenme programını oluştururken dikkat ettiğimiz en önemli nokta, diyetinizin sağlık durumunuza uygun olmasıdır. Yaptığımız ön görüşmelerde birlikte dolduracağımız “Danışan Tanıma Formu” ile genel sağlık durumunuz, beslenme özgeçmişiniz, kullandığınız ilaçlar, besin takviyeleri ve genetik yatkınlıklarınız hakkında bilgi edinecek; son üç aya ait kan bulguları değerleriniz ve Tanita MC780 ST vücut analiz cihazı ile elde edeceğimiz veriler ışığında da sizin için en doğru ve en güvenilir beslenme programına ulaşacağız. 

Sosyal

Siz diyetinize değil, diyetiniz size uysun!

Beslenme programlarınız ile başarıya ulaşmamızı kolaylaştıran en temel şey, bu programların tamamen size özel planlanmasıdır. Bu nedenle görüşmelerimizde iş ve aile yaşamınız, çalışma saatleriniz, uyku düzeniniz, hobileriniz, egzersiz ve beslenme alışkanlıklarınız, duygusal durumunuz gibi birçok kişisel özelliğiniz hakkında bilgi alarak, kolayca ve zevkle uygulayabileceğiniz bir programı sizinle birlikte oluşturuyoruz. Yemek istediğiniz hiçbir besinden uzak kalmadan, kesin ve katı yasaklar olmadan, sadece ve sadece bilinçli ve doğru miktarlarda tüketmeyi öğrenerek, hedefinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Doğum günleri, yılbaşı partileri, arkadaş buluşmaları, geç ve uzun pazar kahvaltıları, seyahatler, düğünler, bayramlar ve bunlar gibi beslenme tarzınızda değişikliklere neden olacak birçok özel günü “diyetteyim” stresi yaşamadan, keyifle geçirmenizi sağlamak için görüşmelerimizi haftalık olarak planlayıp, bu haftalık görüşmelerde, sizden aldığımız geri dönüşlere göre programınızı güncelleyerek, diyete uyumunuzu kolaylaştıracağız. Haftalık görüşmelerimiz haricinde aklınıza takılan her soruda mail adresimiz aracılığıyla sürekli yanınızdayız.

Sürdürülebilir

Sürdürülebilir diyet, sağlıklı gelecek için! Yaşam tarzı haline getirmek…

Hedeflediğimiz vücut kompozisyonuna ulaşmanızdan daha da önemli olan, bu durumu yaşam boyu koruyabilmenizi sağlamaktır. Vücudunuzda yapacağınız kalıcı olmayan her değişiklik, sonrasında daha büyük zararlara yol açabilmektedir. Sizi mutsuz eden, aşırı zorlayan, beslenme alışkanlıklarınıza uygun olmayan bir diyetle, kısa süreli değişimler elde edilebilir ancak eski alışkanlıklarınıza geri döndüğünüzde bu değişimleri koruyamadığınızı göreceksiniz. Bu nedenle beslenme programlarınızı her zaman temin edebileceğiniz, rahatlıkla pişirip, tüketebileceğiniz, sevdiğiniz ve sağlık durumunuza uygun besinlerle şekillendirerek, sağlıklı beslenmeyi ve sağlıklı yaşamı alışkanlık haline getirmenizi amaçlıyoruz.

Koruma

Asıl sürecimiz, hedefe ulaştığımızda başlıyor!

Sürdürülebilirlik ilkemizin gereği olarak hedeflediğimiz vücut kompozisyonuna ulaştığımız anda bizim için yepyeni bir süreç olan “koruma dönemi” başlar. Bu dönem, beslenmenizde ve yaşam alışkanlıklarınızda yaptığımız değişikliklere adapte olma sürecinizi ifade eder. Zayıflama veya kilo alma döneminde uyguladığınız beslenme programı kadar, sonrasında uygulamanız gereken  koruma programı da oldukça önemlidir. Düzenli olarak diyet yaptığınız dönemde kazandığınız doğru beslenme alışkanlıklarını sürdürebilmeniz ve yaşamınıza oturtabilmeniz için en az diyet yaptığınız süre kadar bir koruma programı uygulamanız gerekmektedir. Bu program süresince sağlıklı  besinler seçmek konusunda paylaşacağımız püf noktalar ile günlük beslenme programınızı kendi kendinize planlayabilmeniz için yol göstericiniz olacağız.

– Besin grupları,
– Sağlıklı alışveriş ipuçları,
– İdeal porsiyon miktarları,
– Besin etiketi okuma,
– Sağlıklı pişirme yöntemleri,
– Sağlık için su-sıvı tüketimi,
– Dışarıda sağlıklı yemek seçimi,
– Sağlıklı atıştırmalıklar, 
– Glisemik indeks-glisemik yük,
– Prebiyotikler-probiyotikler, 
– Egzersiz öncesi-sonrası beslenme
ve benzeri birçok konu başlığını içeren, sizlere özel oluşturacağımız mini eğitimlerle beslenme programlarınızı destekleyip sağlıklı beslenme bilincinizi artırarak, yaşam boyu keyifli, sağlıklı ve formda olmanın anahtarını sizlere vereceğiz.