• Hafta İçi: 08:30 – 18.30
  • .
  • Hafta Sonu: 09:00 – 13.30
  • .
  • Pazar: KAPALI
  • .
  • Gerekli durumlarda çalışma saati genişletilebilir, iletişime geçiniz.
  • .
Sevgili Elif Hanım,
Sizi tanıyalı henüz bir ay olmasına rağmen, sanki kardeşimmişsiniz gibi sevdim. Niye bilmiyorum ama çok yakın bir dostummuşsunuz gibi güven duydum. İnsanları ilk gördüğümde hissettiklerim konusunda genelde yanılmayan bir insanımdır. Bana öyle bir elektrik veriyorsunuz ki sanki her şeyimi sizinle paylaşabilirmişim gibi geliyor. 43 yaşındayım. Hayatımda bu şekilde hissettiğim, bana bu şekilde güven veren dostum beşten fazla değildir. Şu bir ay içinde altıncısı da siz oldunuz. Hem sizi bu şekilde yetiştiren ailenizi, hem de kendinizi her konuda böyle güzel geliştirebilen sizi çok tebrik ederim. Allah sizi nazarlardan ve bütün kötülüklerden korusun.
Gelelim işin somut tarafına: Biliyorsunuz çok kilolu bir çocuklukla başlayan hayatım 43 yıldır bir kısırdöngü şeklinde devam ediyordu. Her besinin kalorisini gramına kadar bilmeme ve bu konuda(diyet) bir hayli tecrübeli ve bilgili olduğumu zannetmeme rağmen bu kısırdöngünün içinden bir türlü çıkamıyordum. Siz ilk başta güler yüzünüz, sempatikliğiniz ve duruşunuzla benim motive olmamı sağladınız. Daha da önemlisi motivasyonumun kırılmaması için beni haftada bir gördünüz. İnanın görüşme sıklığımız daha uzun olsaydı gene fiyaskoyla sonuçlanabilirdi benim için. Sizi her hafta görmek beni inanılmaz motive etti.
Benim hayatıma inanılmaz artılar kattınız…
– Bir kere tatlandırıcıyı bıraktım. Günde bir fincan içtiğim kahveye attığım iki şekerin bana bir zararı olmadığını anladım.
– Su hiç içmiyordum. Su içmenin kilo vermeme engel bir durum olduğunu düşünüyordum. Şimdi günde 2,5 – 3 litre su içiyorum ve içimi tamamen temizlediğini hissediyorum. Bu sayede nispeten kabızlıktan kurtuldum.
– Ara öğünlerle beraber düzenli yemek yemeye alıştığım için artık tatlı krizine girmiyorum.
– Ekmek yemenin belirli miktarda olduğu sürece kilo aldırmayacağını anladım.
– Kefir içme alışkanlığı kazandım. Sağlığıma çok faydası olduğunu düşünüyorum.
– Normal çay yerine, günde iki adet yeşil çay içmeye başladım.
– Sayenizde bütün paketli ürünlerden kurtuldum. (Yedikçe kendimi zehirliyormuşum gibi geliyordu!..)
– Kuru meyve ve kuruyemiş yiyince “varil gibi” olacağımı düşünüyordum. İkişer, üçer taneden hiçbir zarar gelmeyeceğini, aksine faydalı olduğunu anladım.
Doyduğum halde kilo almadığım, verebildiğim için de psikolojim rahatladı. Önceden sürekli iki kilo alıp, üç kilo verdiğim; beş kilo alıp, üç kilo verdiğim için her anımı kilo vermeyi düşünerek geçiriyordum. Bu yüzden psikolojim çok değişkendi ve hayatımın genelinde her anlamda bir düzensizlik vardı. Şimdi hem doyuyorum, hem kilo almıyorum, hem sağlıklı besleniyorum, hem düzenli yürüyüş yapıyorum ve en önemlisi bu düzenden dolayı kendimi mutlu hissediyorum. Hayatımın bütününe bir düzen ve kalite geldi.
Bütün bunlar için size çok teşekkür ederim. Ayrıca iyi bir model olduğunuz için de…
İnşallah bir sürü insan sizinle hayatına düzen getirebilir. Çünkü tam tersini yaşamak gerçekten bir kabus.
Size tüm hayatınız boyunca başarı ve mutluluğun sonsuzunu diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun. 🙂
(Seçil Ö.)

 

Sevgili Elif,
Pozitif enerjin, güzel yüzün, tatlı dilin, bana kattıkların ve benden aldıkların 🙂 için çok teşekkürler. Sayende yanlışlarımı görme fırsatım oldu. Artık daha bilinçli, daha sağlıklı ve daha dengeli besleniyorum. En önemlisi böyle yaparken mutsuz değilim. Vermem gereken biraz daha kilom var ve bu süreçte kapını her zaman çalabilecek olmam beni rahatlatıyor. Beni olumsuz etkileyen hiçbir davranışın olmadığını bilmeni isterim. Aksine en kötü zamanlarda bile motivasyon kaynağım oldun. Her şey için tekrar teşekkürler. Senin sözünle kapanış yapayım.
Sağlıkla, sevgiyle, afiyetle kal…
(Gülşen B.)

 

Canım Arkadaşım,
Öncelikle umarım her şey gönlünce olur. Çok güzel, düzenli ve pozitif bir yer olmuş “3S” =)). Senin pozitifliğin, gülümsemen insana başarabileceğini hatırlatıyor =). Bunu objektif olarak söylüyorum; işlerin sistemli ve düzenli olması, içten bir şekilde dinlemen ve insanlara yapabileceği listeler hazırlaman =P gerçekten senin farkın canım =))
Tekrar görüştüğümüz için, bu desteği tatlı bir arkadaşımdan aldığım için gerçekten çok mutluyum =)
Umarım hep gülümseyen , işine saygı duyan insanlarla karşılaşırsın da mesleğine olan sevgin hep devam eder canım.
İyi ki varsın, iyi ki görüşmüşüz yeniden, en tatlı diyetisyen. =)))
(Dilan E.)

 

3S DİYET: Hayatına yeni katıldım ama danışmanımla ilgili o kadar çok şey yazabilirim ki. Güler yüzlü hizmetiniz benim motivasyonumu yükseltiyor. Sıkıcı, klasik diyet listeleri olmaması da kaçamak ihtimalimi düşürüyor. Ofisin renkliliği ve konforu kızımı bile cezp ettiyse söylenecek pek bir söz yoktur. 🙂
Yeni katılmama rağmen gerçekten memnunum. Elif Hanımın güler yüzlülüğü, cana yakın davranışları, içten olması beni cezbetti.
Tek bir önerim olabilir; o da danışanlarınızla whatsapp grubu kurup, öğün resimleri, tarifler, bir de su saatlerini hatırlatabilirsiniz. Böylece bugün ne yesem düşüncesine fikir sunulmuş ve kaçamak oranı biraz daha azalmış olur diye düşünüyorum.
– Umarım 2018 size iş hayatınızda istediğiniz başarıyı getirir. Benim de -20, -25 kiloyu kaybetmeme vesile olur.
(Nagihan Ç.)

 

Merhaba Elif,
Güzeller güzeli insanın iç güzelliği bu kadar mı yüzüne yansır. Seni tanımış olmaktan çok mutluyum. Tatlı dilin, güler yüzün, sıcakkanlılığın o kadar güven veriyor ki hiçbir şey imkansız gelmiyor insana. Özellikle kendimden yola çıkayım. Senden önce gitmediğim doktor kalmamıştı ama hiçbir şekilde derdime çözüm bulamadım. Artık ümidimi kesmişken seninle tanıştık ve ilk günden bana umut ışığı oldun. Sayende kendimi o kadar hafiflemiş hissediyorum ki anlatamam. 🙂 Artık rahatlıkla istediklerimi giyebiliyorum, aynalara bakarken korkmuyorum. 🙂 Uzun lafın kısası seni tanıdığım için çok mutluyum. Hayatın boyunca sen de çok mutlu ol güzel insan. <3

                                                                                             (Raziye Ö.)


 

Sevgili Elif Abla;
Öncelikle hayatım boyunca korkum olan ve hiç kurtulamayacağım diye düşündüğüm kilolarımdan kurtulmama (daha yolun başında olsak bile) yardım ettiğin için teşekkür ederim. Doğru bildiğim ve uyguladığım birçok yanlıştan senin sayende vazgeçtim. (Hala çikolata hastasıyım :)) Yeme alışkanlıkları hayatımızın her yerinde ve gerek enerji kaynağı, gerek sağlık ve gerek dış görünüş olarak önemli bir yere sahip. Ve insanların çoğu bunun farkında bile değil. Senin gibi güler yüzlü, işini seven, sevecen bir insanın bu önemi anlatması da insanı ayrı bir mutlu ediyor. Çünkü zaten şikayetçi olduğumuz bir konu ve haliyle bir çekingenlik de var. Ama senin gibi güler yüzlü bir insanla karşılaşınca “tamam ya oldu bu iş” diyor insan kendi kendine 🙂 Nitekim de öyle oluyor zaten. Yeni yılın sana huzur, mutluluk, para 🙂 <3, sağlık getirmesi dileğiyle… Ha bu arada ofiste eksik veya olmasını istediğin bir şeyler varsa onları da yaz demiştin. Düşündüğümde cidden bir eksik göremiyorum. Tek temennim bu iyimserliğinden ve gülüşünden bir şey kaybetmemen…
Seni seven danışanın E… <3
(Esra Ö.)

 

Sevgili Elif,
Annen Hanife Hanım’la beraber çalıştık. Onu uzun zamandır tanımama rağmen seni hiç görmemiş, tanımamıştım. Fakat senin diyetisyenlikte okuduğunu biliyordum. Daha sonra kendine ait iş yeri açtığını senin danışanlarından duydum. İçimden ilk fırsatta gideyim, hem seni tanıyayım, hem de tebrik edeyim, hayırlı olsun diyeyim dedim. Aslında bu niyetle gelmiştim ilk önce.
Geldiğimde senin enerjin beni öyle etkiledi ki kendimi senin danışanın olarak buldum. Bir daha diyetisyene gitmeme kararı almışken. Bundan sonra var olan bilgilerimle sağlığım için dengeli beslenmeye çalışacaktım. Fakat seni görünce fikrimden vazgeçtim. Ama şu an çok mutluyum. Hem kilo vermeye devam ediyorum hem de seni daha yakından tanıma fırsatı buldum.
İnsanları kendine çeken pozitif enerjin ve yüzündeki gülücükler eksilmesin tatlım.
Meslek hayatında başarılar, evlilik hayatında da sana çok ama çok mutluluklar dilerim.
Bunu sen çoktan hak ettin.
Elif’cik seni çok sevdim.
(Ü. S.)

 

Sevgili tatlı, güler yüzlü, kibar, anlayışlı, konuşkan…
Kelimeler sığmıyor bak seni anlatmaya Elif’cim. 🙂
03.10.17 tarihinde tanıştık seninle. İyi ki de tanışmışız. İyi ki kilo almışım da sana gelmişim. Düşün yani sana olan sevgimi… Kilo aldığıma bile seviniyorum. 🙂 🙂 🙂
03.10.17 tarihinde başlayıp, 04.01.18 tarihinde bitirdiğimiz olay oldu bu diyet. Bir insanın temiz, iyi kalpli olduğu yüzünden belli olur. Sen de öylesin. 3 aydır tanıyoruz birbirimizi ama ben sanki seni daha önceden tanıyormuşum, sen benim hep hayatımdaymışsın gibi geliyor bana. Seni çok seviyorum kız Elif…
Diyetisyen – Danışan ilişkisi ile başlayıp, arkadaşlığa doğru giden bir yol, bizim yolumuz. İyi ki çıkmışsın karşıma.
Sayende rahatsız olduğum, uzun zamandır görmediğim kiloları verdim. Teşekkür ederim emeğin, güler yüzün için…
Hiç zorlanmadım diyet yaparken. Bana öyle şeyler uygulattırdın ki; hem yiyerek, hem eğlenerek yaptım her şeyi. Seninle olan görüşme saatlerine gelirken hem mutlu geldim, hem mutlu gittim. Senden kaynaklı enerji ile tabi bu bendeki istek. Biz bunu birlikte başardık.
Ben isterim ki bundan sonra da hep görüşelim, arkadaş olalım. Sen benim hayatımdaki tanıdığım, konuştuğum kişilerden ol.
Seni Seviyorum Elif’cim 🙂
Ne diyoruz? Sağlıklı, Sürdürülebilir bir yaşam için, Elifciğime bekliyoruz… Herkesi, sizi…
Seni Seven Danışanın
(Hicran G.)

 

Merhabalar gülen yüzüm,
Kalbinin güzelliği dışına yansımış tabiri senin için yazılmış kesin. Bir insan bu kadar mütevazi, bu kadar içten, kibar ancak senin kadar olabilir.
Eksik tarafın kesinlikle fazla iyisin. Her zaman biliyorsun yarar da getirir, zarar da.
Güzel yüzlüm kendini çok güzel geliştirmiş, çok başarılı bir diyetisyensin. Annene de ayrıca teşekkürler seni bu zamanlara getirip, bize “servis” ettiği için :)))
Seni çok seviyorum tatlı kız. Hayat sana hep başarı, mutluluk getirsin.
Daha zayıf nice yıllarımız olacak inşallah.
Öpüyorum <3 <3 <3
(Ayşe Ç.)

Elifcim,
Diyetisyenimin ricasını yerine getiriyor olmaktan ziyade dostuma mektup yazıyormuş gibi hissediyorum şu an. 🙂
O halde öncelikle teşekkür etmekle başlayayım mektubuma. Sadece bedenimden giden 3-5 kilo için değil; en başta, boşlukta olduğum 5 aylık süreçte yanımda olduğun için, can sıkıntısıyla girdiğim kapıdan, kahkahalar atarak çıkardığın için, çok eğlenceli sohbetlerimiz için, geleceğe dair umutlu fallarımız için, kısacası dostluğun için çok teşekkür ederim.
Tabii bunlara ek olarak, şimdiden fitleşmeye başlayan görünümüm için, birlikte kaybedeceğimiz nice kilolar için, “Olmayacak galiba…” diye düşündüğüm zamanlarda bile vazgeçmeme izin vermediğin için çok teşekkür ediyorum.
Artılar-eksiler yazısı olmadı galiba (Gözlerini kapatan maymun emojisi :)) Ama söylemek istediklerim bunlardı. Umarım daha bir sürü anımız olur ileride birlikte.
Şimdilik mektubuma burada son veriyorum. 🙂
Seni çok seviyorum, kocaman kocaman öpüyorum.
İyi seneler 🙂     Görüşürüz 🙂
(Yıldız S.)